רפואה אלטרנטיבית

רפואה סינית

-----------------------------------------------------------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל

הרפואה הסינית היא תורה בת אלפי שנים של רפואה עממית הנסמכת על מיליוני ניסויים של רופאים סיניים ובניסיונם לרפא את החולה דרך עיסוי וטיפולים נוספים עוד לפני שהמחלה תוקפת את הפציינט, הרפואה הסינית גורסת כי יש לטפל באדם כל השנה על מנת למנוע מחלות וכל זמן שהוא בריא הרופא הוא רופא מצליח, אך רופא שמטופליו חולים אינו נחשב בעיני הרפואה הסינית כרופא מוצלח, על כן ברפואה הסינית היה מאוד חשוב לתחזק את הגוף לכל אורך השנה הן האכילה ושתייה של חליטת צמחי מרפא לניקוי וטיהור הגוף והן בפעולות עיסוי מיוחדות ודיקור סיני.

הרפואה הסינית העממית הייתה ועודנה הרפואה השלטת ברוב באזור הכפרי של סין, האוכלוסייה באזור הכפרי מאמינה בכוחה של הרפואה העממית לרפא ולתחזק את הגוף טוב יותר מהרפואה הקונבנציונלית, ונמנעת מלהחדיר לגוף חומרים כימיים בצורת כדורים, הרפואה הסינית גם לא מקבלת את ההתערבות הכירורגית הקונבנציונלית ומשתדלת לטפל הפנים הגוף דרך דיקור סיני ודרך צמחי מרפא.

הרפואה הסינית מאמינה בכל מאודה בקשר שבין האדם לבין הטבע לפי המסורת של הרפואה הסינית הטבע הוא האחראי לבריאת האדם ולהזנתו במהלך כל החיים והאדם נתון לשינויים לפי השינויים שהטבע יוצר כמו יום ולילה ועונות השנה, החודשים בשנה.

ברפואה הסינית מאמינים כי איברי הגוף אינם פועלים לבד ובמנותק אחד מהשני הסינים רואים את המכלול מספר איברים קשורים אחד לשני וכאשר איבר אחד יוצא מאיזון מספר איברים יוצאים מאיזון כמו מערכת הנשמה הפה האף הגרון כולם שייכים לאותה המערכת וכאשר אחד האברים נפגע הוא משליך על כל שאר האיברים, בחורף לדוגמה מערכת זו מאוד רגישה ויש לטפל בה באופן ייחודי עוד לפני החורף על מנת שתוכל להתמודד עם החלשות המערכת החיסונית לקראת החורף. אחד הטיפולים הפופולארים הוא מסאג’ של חלקי גוף שונים על מנת להשפיע על איברים והפרשות פנימיות.

הסינים עדיין מבקרים בבתי מרקחת אוטנטיים עממיים שבהם רוקחים תרופות מבעלי חיים ומצמחי מרפא, הצמחים הללו נצרכים באופן שוטף על ידי האוכלוסייה הסינית על מנת לשמור על בריאותם לכל אורך השנה ולא רק כאשר מופיעים סימפטומים של חולי.

עיסוי בתל אביב עד הבית