בריאותגנטיקהמחלות

חיסוני הקורונה

-----------------------------------------------------------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל

בואו נעשה סדר בכל הקונספירציות והאמונות הטפלות סביב פרשת החיסונים נגד הקורונה, COVID 17 . בשלב זה אנו עדים לשני סוגי חיסונים ואתן הסבר מפורט על כל סוג של חיסון ואיך הוא עובד.

החיסון של מודרנה ושל פייזר

זהו חיסון חדש בעולם החיסונים אם כי הטכנולוגיה אינה חדשה כלל וכלל, בניגוד לחיסון השני עליו אסביר בהמשך החיסון הזה אינו מכיל נגיף מומת או נגיף מוחלש וגם לא מעטפת של נגיף, ואפילו לא חלבון אחד מתוך כלל החלבונים מהם מורכב נגיף הקורונה, החיסון הזה מכיל חלק קטן מאוד מהמטען הגנטי של הנגיף, את החלבון מזריקים לשריר ותאי השריר שלנו מקבלים פקודה מהמקטע הזה שנקרא רנ”א מסנג’ר לייצר חלבון, החלבון שנוצר אינו מוכר לגוף האדם ואינו חלק ממנו ולכן מערכת החיסון שלנו מזהה אותו כחלבון זר ומתחילה לייצר נוגדנים לחלבון זה, רנ”א זה יוצר באופן סינטטי ואינו רנ”א של הנגיף.

מרגע שהגוף ייצר את הנוגדנים לחלבון כל חלבון דומה שיכנס לגוף יותקף מיד ויושמד עוד  לפני שהחל ביצירת נזק לגוף, כלומר כאשר נגיף הקורונה יכנס לגוף אדם שחוסן בפני קורונה הגוף יזהה מיד את החלבון שהכיר כבר בחיסון ויפעיל את הנוגדנים שישמידו את הנגיף וינטרלו אותו, כך שהוא לא יספיק לבצע נזק.

עכשיו השאלה הגדולה היא כמה זמן הגוף יכול לזכור את החלבון, מכיוון שידוע מחיסונים אחרים שטווח הזכרון נע בין חודשים לשנים, לדוגמא נגד נגיף השפעת יש להתחסן כל חורף פעם בשנה.

הזיכרון לחיסון

מחקר חדש די מעודד התפרסם לא מזמן המחקר בדק דגימות דם מחולי קורונה שהחלימו ובחן את הזיכרון החיסוני לנגיף העלה תוצאות מעודדות במיוחד.

החסינות מפני נגיף הקורונה עשויה להישאר בגוף מספר שנים – כך גילה מחקר חדש שבדק דגימות דם מחולי קורונה שהחלימו, שהעידו על תגובה חיסונית עוצמתית לאורך זמן. אלו התוצאות המעודדות ביותר שעלו עד כה לשאלה שהטילה צל כבד על כל החיסונים לנגיף שמפותחים ברחבי העולם.

ממצאי המחקר האלו מתיישבים עם תוצאות מחקר אחר מהזמן האחרון, שמצא כי חולי SARS שהחלימו עדיין מחזיקים בכמות גדולה של תאים חיסוניים – 17 שנים לאחר שהחלימו מהנגיף, שגם הוא שייך למשפחת הקורונה. הם גם עולים בקנה אחד עם עדויות מעודדות שהגיעו ממעבדות אחרות. חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון, בראשות האימונולוגית מריון פפר, כבר הראו כי תאי זיכרון חיסוני מסוימים שנוצרו בעקבות זיהום בנגיף הקורונה נשארים בגוף לפחות שלושה חודשים. מחקר אחר מחקר שפורסם בשבוע שעבר מצא כי לאנשים שהחלימו מקוביד 19 יש תאי “הרג” טבעיים ועוצמתיים שמגנים על הגוף – גם כאשר לא ניתן לזהות נוגדנים.

לעתים קרובות יותר, אנשים נדבקים בפעם השנייה בפתוגן מסוים, ומערכת החיסון מזהה את הפולש ו’מכבה’ במהירות את הזיהום. לווירוס הקורונה, כידוע, לוקח כמה ימים עד להופעת סימפטומים ותחילת הפגיעה בגוף, כך שלמערכת החיסון יש מספיק זמן להיכנס לפעולה. “יתכן שהמערכת החיסונית תטפל בנגיף במהירות כזו שמונעת את התסמינים – וגם את האפשרות להדביק אחרים”, במסגרת המחקר השתתפו 185 גברים ונשים, בגילאי 19 עד 81, שהחלימו מקורונה. לרוב הנדבקים היו תסמינים קלים שאינם מחייבים אשפוז; רובם סיפקו רק דגימת דם אחת, אך 38 סיפקו מספר דגימות לאורך חודשים רבים. הצוות עקב אחר ארבעה מרכיבים של המערכת החיסונית: נוגדנים, תאי B שיוצרים נוגדנים נוספים לפי הצורך, ושני סוגים של תאי T, ההורגים תאים נגועים אחרים. הרעיון היה לבנות תמונה של התגובה החיסונית לאורך זמן על ידי התבוננות במרכיביה. זהו המחקר הראשון שמתאר את התגובה החיסונית לנגיף בפירוט כזה.  נמצא שהנוגדנים היו עמידים, עם ירידות מתונות בכמות שישה עד שמונה חודשים לאחר ההדבקה.

למעשה זהן חיסון בטוח יותר מכל סוגי החיסון בהם החדירו נגיף מוחלש או מומת, אין שום סיכוי שמולקולת ה-רנ”א תשנה את ה- דנ”א שלנו ואין סיכון ליצירת נגיפים או התרבות נגיפים בגופנו.

הטכנולוגיה וידע כאמור ידועים זה זמן רב ומה שמנע את השימוש בו היה העובדה שהמטען הגנטי הסינטטי היה מתפרק עוד לפני שתאי הגוף הספיקו לייצר את החלבון, בשנים האחרונות הצליחו לפתח מקטעים גנטיים יציבים יותר, הם יציבים בגוף כ- 48 שעות וזה נותן מספיק זמן לגוף לייצר את החלבון.

אני קורא בזמן האחרון על כל מיני קונספירציות מצד כל מיני מומחים כביכול שאין להם מושג על מה הם מדברים.

קונספירציה מספר 1

במהלך בדיקת הקורונה מחדירים למוח שבב מעקב

קונספירציה מספר 2

החיסון מכיל ננו מחשבים וחיישנים שאמורים לדווח על מצבך הרפואי ועל מקום הימצאותך, חיישני מעקב של הממשלה.

קונספירציה מספר 3

החיסון מכיל מתכות כבדות שהופכות את גופינו לאנטנת 5G

כל בר דעת יודע שאלו שטויות וכל הסיפור סביב המצאת הקונספירציות היא פוליטית מדינית נגד השלטונות באותה מדינה ובכדי לקבל זמן מסך, והתקשורת חוגגת על ההזויים הללו.

החיסון של אסטראזיניקה של הרוסים ושל ישראל

החיסון הזה מוכר וידוע ורוב החיסונים בעולם פועלים באותה השיטה, זו שיטה מוכרת וידועה של החדרת נגיף מוחלש או מומת אשר לא יכול להזיק ולא יכול להתרבות אך הוא מעורר את מערכת החיסון לייצר נוגדנים.