כמה קשה המשימה של תיקון מחשבים ניידים?


מחשבים ניידים הופכים נפוצים יותר ויותר במקומותינו ומחיריהם יורדים מידי חודש והופכים אותם למושגים עבור רובינו. יצרנים חדשים נכנסים לתחום הניידים ומביאים לנו מוצרים ברמות טכנולוגיה ואמינות משתנות אך במחירים נמוכים המחייבים את היצרניות הוותיקות להמשיך ולהוזיל את מחיריהים של המחשבים הניידים. יחד עם שפע זה של מחשבים ניידים ממנו אנו נהנים, קיימות גם תקלות אשר מצריכות תיקון מחשבים ניידים

תיקון מחשבים ניידים אינו דומה כלל לתיקון מחשבים נייחים ממספר סיבות:

ראשית המחשב הנייד נבנה ומתוכנן תוך אילוצים רבים בתחום הגודל, המשקל וצריכת החשמח. לפיכך רכיבי החומרה שלו בעלי נפח פיסי נמוך הרבה יותר מאשר אלו של מחשב נייח ומתוכננים תוך אופטימיזציה של צריכת החשמל.

בנוסף לכך, ארכיטקטורת המחשב הנייד שונה מזו של מחשב נייח ודי אם נאמר כי במחשב נייד כל התקני התוכנה (למעט זיכרונות שליפים) יושבים ישירות על לוח האם. מי שעוסק בתיקון מחשבים נייחים יכול להבין מכאן לבד את הקושי שבתיקון מחשבים ניידים.

אם כן, תיקון מחשבים ניידים הנו תורה ואמנות בפני עצמה. טכנאי מחשבים אשר מתגברים בנקל על תקלות במחשבים נייחים אינם מוסמכים ויתקשו לפתור בעיות ולתקן מחשבים ניידים. בכדי לעסוק בתחום זה של תיקון מחשבים ניידים נדרשים טכנאי המחשבים לעבור קורס הכשרה מיוחד.

בנוסף לכך, הקורס אינו מכשיר את טכנאי המחשבים לתקן כל מחשב נייד ויתכן כי טכנאי מסויים ידע לתקן בעיות רבות במחשב של חברה מסויימת אולם כאשר יתקל במחשב נייד של יצרן אחר, לא יוכל לתקנו.

כל יצרן מחשבים המחדיר דגם חדש לארץ עורך סדנאות וקורסים לתיקון המחשב הנייד החדש אותו הוא מחדיר לשוק. קיים שוני כה רב בין המחשבים הניידים של היצרנים השונים ואפילו בין דגמים שונים של אות ייצרן עד אשר כל דגם מחייב את טכנאי המחשבי לעבור הכשרה לטובת תיקון מחשבים ניידים מאותו דגם.

אם כן, חשוב לזכור כאשר אתם מביאים את המחשב הנייד שלכם לתיקון, לוודא עם הטכנאי כי הוא הוכשר בתחום תיקון מחשבים ניידים

מהדגם שלכם. לא פחות חשובה מכך היא ההקפדה על תחזוקה נכונה של המחשב הנייד שלכם ומניעת הצורך


חזרה לדף הבית